Промінь світла

Світловий промінь. Сонячне та Місячне затемнення

Якщо між оком і яким-небудь джерелом світла розмістити непрозорий предмет, ми не побачимо джерела світла. Це пояснюється тим, що в однорідному середовищі світло поширюється прямолінійно. Середовище називають однорідним, якщо густина речовини, з якої воно складається, в усіх точках однакова.

Промінь світла - це уявна лінія, уздовж якої поширюється світло.

Унаслідок того, що в однорідному середовищі світло поширюється прямолінійно, ми можемо спостерігати тіні і півтіні, фази Місяця, сонячні та місячні затемнення.

Тінь - частина простору за непрозорим предметом, куди не проникає світло.

Взявши джерело світла, розміри якого співрозмірні з розмірами тіла, то тінь на екрані буде обмежена частково освітленим простором - півтінню.

Якщо Місяць у ході свого руху навколо Землі в якийсь момент виявляється між Землею і Сонцем, він утворює на земній поверхні тінь, і тоді на цих територіях спостерігається сонячне затемнення.

Місячні затемнення відбуваються тільки при повному Місяці. Оскільки Місяць рухається із заходу на схід, то коли він, переміщаючись, починає заходити в тінь Землі, на місячному диску з'являється 'щербина', що поступово збільшується в розмірах. Місяць набуває форми серпа, що на вигляд різко відрізняється від звичайних місячних фаз.


Немає коментарів:

Дописати коментар